ارسال صورت معاملات فصلی سال ۱۳۹۶

ارسال صورت معاملات فصلی

اطلاعیه در خصوص امکان ارسال صورت معاملات فصلی سال ۱۳۹۶

با توجه به اینکه مهلت ارسال صورت معاملات فصلی سال ۱۳۹۶ طبق اعلام قبلی تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شده بود ولی پس از مراجعه کاربران و از دسترس خارج شدن سایت ، سازمان امور مالیاتی طی اطلاعیه ای مهلت زمانی ارسال صورت معاملات فصلی را تا پایان اردیبهشت تمدید کرد.

 

معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امورمالیاتی کشور از امکان ارسال اطلاعات فهرست معاملات مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ خبر داد و تصریح کرد آن دسته از مودیان محترم مشمول ماده ۱۶۹ ق.م.م مصوب ۱۳۹۴ که اطلاعات معاملات فصلی خود را حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری از طریق سامانه عملیات الکترونیکی سازمان به نشانی ttms.tax.gov.ir ارسال نمایند جرایم مقرر قانونی آنان قابل بخشش می باشد.

 

معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشورتصریح کرد از آنجاییکه موکول کردن ارسال اطلاعات به روزهای پایانی مهلت قانونی با توجه به حجم زیاد اطلاعات واصله ممکن است موجب بروز مشکلات شود، لذا درخواست میشود مودیان محترم مالیاتی، ارسال صورت معاملات فصلی خود را به روزهای پایانی موکول نکرده و دراسرع وقت و بر اساس ترتیبات یاد شده نسبت به انجام تکالیف قانونی خود اقدام نمایند.

برای ورود به سامانه صورت معاملات فصلی علاوه بر لینک اصلی ، ده لینک کمکی (http://e3.tax.gov.ir/Pages/action/show/8) نیز برای ورود به سامانه برای کاربران تعبیه شده تا ورود به سایت سرعت بیشتری داشته باشد.

مشمولان ارسال صورت معاملات توجه داشته باشید که برای اینکه با مشکلاتی مانند مشکلاتی روز گدشته مواجه نشوید ، لطفا ارسال صورت معاملات فصلی سال ۱۳۹۶ خود را به روزهای آخر مؤکول نکنید و نسبت به ارسال آن اقدام فرمائید .

در ادامه بخوایند :  معافیت مالیات حقوق در سال ۱۳۹۷

 

دو روش برای ثبت و ارسال اطلاعات معاملات در سامانه پیش بینی شده است:
۱- روش برخط (online):

این روش برای آن دسته از مودیانی می باشد که در سامانه الکترونیکی ثبت نام مودیان ، حداقل مرحله پیش ثبت نام و اعتبار سنجی مربوطه را پشت سر گذاشته و کد کاربری و کلمه عبور مرحله دوم را از طریق پاکات پستی مخصوص مربوطه دریافت نموده اند. برای این دسته از مودیان گرامی با ورود به سامانه، امکان ثبت هر یک از فرم های زیر برحسب نوع اطلاعات فراهم می باشد.

 

۲- روش غیر برخط(offline) :

مودیانی که از سیستم های رایانه ای خرید و فروش استفاده می نمایند، می توانند در سامانه اینترنتی سازمان امور مالیاتی قالب مورد نظر این سازمان را با هماهنگی متخصصین مربوطه به ویژه تولید کنندگان این گونه نرم افزارها به طور مستقیم از سیستم کامپیوتری خود دریافت و در قالب مذکور وارد (Import ) نمایند، و با استفاده از نرم افزار کنترلی و ارسال اطلاعات با اتصال به شبکه اینترنت مبادرت به ارسال اطلاعات به طور یکجا نموده و رسید دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *