شرایط جدیدی بازنشستگی

شرایط جدیدی بازنشستگی

شرایط جدیدی بازنشستگی کارمندان دولت

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ رئیس جمهور در روزهای اخیر لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری را به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی، جهت طی تشریفات قانونی به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده و  شرایط بازنشستگی کارمندان دولت را اعلام کرد.

بر اساس ماده ۱۰۳ جدید این لایحه شرایط بازنشستگی کارمندان دولت تغییر خواهد کرد.

به عنوان مثال دستگاهها می‌توانند با دارا بودن ۳۰ سال سابقه خدمت و حداقل ۵۰ سال سن کارمندان خود را بازنشست کنند. با مدرک تحصیلی بالاتر و با در خواست کارمند و موافقت دستگاه امکان خدمت تا ۳۵ سال نیز وجود خواهد شد.

بر اساس تبصره ۳ این ماده نیز دستگاهها موظف شدند کارمندان شاغل در مشاغل تخصصی با دارا بودن ۷۰ سال سن را با هر میزان سابقه خدمت بازنشست کنند.

 

بازنشستگی کارمندان دولت

شرایط جدیدی بازنشستگی کارمندان دولت

الف – دارا بودن ۳۰ سال سابقه خدمت و حداقل ۵۰ سال سن ، شاغلین مشاغل تخصصی با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می توانند با درخواست خود و موافقت دستگاه تا ۳۵ سال خدمت نمایند.

ب – دارا بودن ۶۰ سال سن و حداقل ۳۵ سال سابقه خدمت با پرداخت حقوق متناسب با سنوات خدمت.

تبصره ۱ – سابقه مذکور در بند (الف) و همچنین شرط سنی مذکور در بند (ب) برای زنان تا پنج سال کمتر است .

تبصره ۲ – دستگاه های اجرائی مکلفند کارمندانی را که دارای ۳۰ سال سابقه خدمت و حداقل ۶۰ سال سن میباشند و همچنین کارمندان شاغل در مشاغل تخصصی با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر را که دارای ۳۵ سال سابقه خدمت و حداقل ۶۵ سال سن میباشند ، رأسا و بدون تقاضای آنان بازنشسته نمایند.

در ادامه بخوایند :  ضوابط ورود و خروج ارز مسافری

تبصره ۳ – دستگاه های اجرائی موظفند کارمندان دارای ۶۵ سال سن و کارمندان شاغل در مشاغل تخصصی با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر را با دارا بودن ۷۰ سال سن با هر قدر سابقه خدمت بازنشسته نمایند.

 

حسابداری نمیتواند خیلی پیچیده و مبهم باشد، بلکه کلیه روشها و اصول آن باید کاملاً علمی، قابل درک و همگام با رشد صنعت و مردم باشد.

مشاهده کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۱۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *