نرخ عوارض خروج از کشور ابلاغ شد!

عوارض خروج از کشور

سید کامل تقوی نژاد (رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور) در بخشنامه ای ، موضوع عوارض خروج از کشور را بر اساس قانون بودجه ۹۷ کل کشور ابلاغ کرد !

سازمان امور مالیاتی کشور بنا به بودجه امسال ، عوارض خروج از کشور موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای هر مسافر از تمامی مرزهای کشور ، برای بار اول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال ابلاغ کرد.

 

در این ابلاغیه مربوط به عوارض خروج از کشور که به مدیر عامل بانک ملی ایران خطاب شده ، آمده است :

نظر به اینکه موجب قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور ، وجوه خروج از کشور موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای هر مسافر از تمامی مرزهای کشور برای بار اول ، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال ، بار دوم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و برای هر مسافر حج تمتع و حج عمره برای بار اول یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال ، بار دوم یک میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و بار سوم به بعد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و عتبات عالیات از مرزهای هوائی ۳۷۵ هزار ریال و از مرزهای زمینی ۱۲۵ هزار ریال تعیین شده است.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید در اسرع وقت در اجرا قانون مذکور ، مراتب را به شعب آن بانک جهت دریافت وجوه خروج از کشور بر اساس مبالغ جدید در سال ۱۳۹۷ اعلام نمایند .

مسافران موضوع تبصره ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده و زائرین اربعین که از تاریخ ۳ مهر ماه ۹۷ تا ۲۲ آبان ۹۷ ماه ۹۷ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق ، از کشور خارج می شوند از عوارض خروج معاف میباشند !

در ادامه بخوایند :  افزایش۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *