اعلام میزان افزایش سایر سطوح مزدی کارگران

اعلام میزان افزایش سایر سطوح مزدی کارگران
در نشست امروز تعیین دستمزد ۹۷، با توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، دستمزد سایر سطوح مزدی تعیین و پرونده دستمزد ۹۷ بسته شد !

در نشست امروز دستمزد کارگران دارای پایه حقوق بیش از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ در سال ۹۶ , به صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت ماهیانه» تعیین شد.

به این ترتیب که به دستمزد پایه سال ۹۶ این گروه از کارگران، ۱۰٫۴ درصد، به اضافه روزانه ۲۸,۲۰۸ ریال (۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان رقم ثابت در ماه) اضافه خواهد شد.

 

لازم به ذکر است، رقم ثابت ماهیانه به پایه حقوق تمامی کارگران (به غیر از حداقلی‌بگیران) اضافه خواهد شد.

 

در نشست امروز همچنین دستمزد حداقلی‌ بگیران، یعنی کارگرانی که پایه حقوق آنها در سال ۹۶ به میزان ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان بود ۱۹٫۵ درصد افزایش یافت.

به این ترتیب حقوق پایه این گروه از کارگران با افزایش ۱۸۱ هزار و ۳۳۶ تومانی به یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۷ تومان رسید.

بر اساس این گزارش، پایه سنوات برای کارگران قرارداد دائم و موقت تحت پوشش قانون کار با بیش از یک سال سابقه کار، همچون سال گذشته روزانه ۱۷,۰۰۰ ریال تعیین شده است.

بنابراین گزارش، در سال ۹۷ حق مسکن کارگران ۴۰ هزار تومان، حق بن کارگری ۱۱۰ هزار تومان و حق اولاد به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۱۱۱ هزار و ۱۲۶ تومان خواهد بود که به دستمزد کارگران اضافه خواهد شد.

بخشنامه دستمزد سال جاری تا روز یکشنبه آینده از سوی وزیر کار برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

منبع : شبکه خبر

در ادامه بخوایند :  بخشنامه حق مسکن کارگران سال ۹۸

 

افزایش پلکانی حقوق کارگران ۱۱تا ۱۹درصد

با مصوبه دیروز شورای عالی کار، دستمزد کارگران دیگر سطوح که بیش از حداقل حقوق دریافتی دارند، در سال ۹۷ به میزان ۱۰٫۴ درصد به علاوه روزانه ثابت ۲۸۲۰۸ ریال به تصویب رسید.

بر این اساس روزانه ۱۷۰۰۰ ریال پایه سنوات، بن کارگری همان ۱۱۰ هزار تومان و حق مسکن نیز در عدد ۴۰ هزار تومان تثبیت شد.

بر این اساس می توان میزان افزایش دریافتی گروه های مختلف را محاسبه کرد. از آن جا که میزان افزایش یک مقدار ثابت روزانه ۲۸۲۰ تومانی برای همه دارد، درصد افزایش با توجه به میزان دریافتی در سال قبل، متفاوت خواهد بود.

جدول نشان می دهد که این افزایش برای کسانی که سال قبل حدود یک میلیون تومان پایه حقوق داشتند نزدیک به ۱۹ درصد و برای کسانی که پایه حقوق دو میلیون تومان داشته اند، حدود ۱۴٫۵ درصد خواهد بود.

به طور مشابه، هرچه میزان دریافتی در سال قبل بیشتر از دو میلیون تومان باشد میزان افزایش به همان ۱۰٫۴ درصد نزدیک می شود. شایان ذکر است که این محاسبات بر اساس پایه حقوق انجام شده و حق اولاد، بن کارگری و حق مسکن و … در آن نیامده است.

حسابداری نمیتواند خیلی پیچیده و مبهم باشد، بلکه کلیه روشها و اصول آن باید کاملاً علمی، قابل درک و همگام با رشد صنعت و مردم باشد.

مشاهده کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۳۰

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *