مدیر عامل بورس تهران تغییر کرد

مدیر عامل بورس تهران تغییر کرد

مدیر عامل بورس تهران تغییر کرد / قالیباف پس از ۱۲ سال از شرکت بورس تهران رفت

هیأت مدیره جدید شرکت بورس اوراق بهادار تهران علی صحرایی را به عنوان مدیر عامل بورس تهران انتخاب کرد.

در پی برگزاری نخستین جلسه هیأت مدیره جدید شرکت بورس اوراق بهادار تهران، علی صحرایی که پیش از این معاونت بازار این شرکت را برعهده داشت به عنوان مدیرعامل جدید بورس تهران برای مدت دو سال انتخاب شد.

 

صحرایی ضمن تأیید این خبر گفت:

«پس از ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در نخستین اقدام برنامه‌های خود را برای بورس تهران اعلام خواهم کرد».

حسن قالیباف اصل نیز پس از گذشت حدود ۱۲ سال سکانداری شرکت بورس اوراق بهادار تهران با پذیرش مسئولیت در دانشگاه الزهرا رهسپار این مجموعه علمی دانشگاهی شد.

علی صحرایی پیش از این در معاونت بازار بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می‌کرد و برای مدت زیادی عهده‌دار مسئولیت‌های این حوزه بود.

 

تاریخچه پیدایش بورس

بورس از چه زمانی آغاز بکار کرد ؟

فعالیت هایی از قبیل بانک ، بیمه ، بورس و همانند آن در قرون ۱۴ ، ۱۵ ، ۱۶ و بعد از آن به وجود آمد و تکامل یافت و هر کدام از آنها دارای تارخچه ای هستند .

مثلا وقتی از بانک صحبت می شود ، تاریخچه آن مربوط به نیمکت هایی است که که در یکی از میدان های مرکزی شهر لیون فرانسه وجود داشت و عده ای روی آن می نشستند و به تبدیل پول تجار می پرداختند(شهر لیون مرکز تجارت وقت بود ).

زمانی که از بیمه صحبت می کنیم ، اشاره به آقای لوج می شود که در جنوب شرقی لندن قهوه خانه ای داشته و وقتی خبر می رسید که یک کشتی در آب های بین المللی غرق شده است ، به جمع آوری کمک برای کشتی دار یا تاجر می پرداخت.

در ادامه بخوایند :  شرایط صدور کارت بازرگانی تغییر کرد

 

[button title=”مشاهده کامل تاریخچه بورس” link=”https://www.irhesabdar.com/history-of-stock-exchange/” target=”_blank” align=”center” icon=”” icon_position=”” color=”#212121″ font_color=”#fafafa” size=”3″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

 

[button title=”پکیج آموزش صوتی بورس (شامل ۳۰ فایل صوتی جهت آشنایی اولیه با مفاهیم و قواعد اولیه بورس)” link=”https://www.irhesabdar.com/shop/alef-b-bourse/” target=”_blank” align=”center” icon=”” icon_position=”” color=”#2991d6″ font_color=”#fafafa” size=”5″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

حسابداری نمیتواند خیلی پیچیده و مبهم باشد، بلکه کلیه روشها و اصول آن باید کاملاً علمی، قابل درک و همگام با رشد صنعت و مردم باشد.

مشاهده کانال تلگرام
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *